Doğum Kontrol Hapları

Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Genel Eyl 06, 2022 Yorum Yok

Sizler için hazırladığımız yazımızda kadınların korunmak için kullandıkları doğum kontrol hapları hakkında bilgi yazısı hazırladık. Kadınların hamile kalmamak için kendilerini korumaya aldıkları yöntemlerin tamamına doğum kontrolü denmektedir. Spiralden, haplara kadar hemen hepsi doğum kontrol yöntemleri olarak geçmektedir. Bunlardan hepsi operasyonel işlemler gerektirmektedir. Biri hariç: Doğum kontrol hapları..

Doğum Kontrol Hapları

Doğum kontrol hapları hem erişmek için kolaydır hem de kullanım açısından pratiktir. Doğum kontrol hapları operasyon gerektirmediği için de uzun vadede bazı eksikliklere neden olmazlar. Doğum kontrol haplarının uzun vadede zararları henüz bilinmese de şuana kadar çıkmış bir zararına rastlanılamamıştır.

Korunma yolları demişken korunma yolları şunlardır: Haplar, aylık iğneler, deri altına yerleştirilen kapsüller, rahim içi araç ve prezervatif, diyafram, kadın kondomu ya da sperm yok ediciler ile tüplerin bağlanması.

Doğum kontrol hapları olarak eczanelerde sayısız ilaç bulunmaktadır. 25 liradan 3 liraya kadar çeşitli büyüklüklerde, ebatta, sayıda ve markada ilaç bulunmaktadır. İhtiyaca göre farklı sayıda tabletli olan seçenekler de bulunmaktadır.

Doğum kontrol hapı alırken eczacınıza ya da doktorunuza başvurun. Kendi kafanıza göre ya da kulaktan duyma bilgilerle ilaç satın almayın. İlaçların tam listesine ulaşmak için Sağlık Bakanlığı sitesini ya da ilaçlar hakkında güncel fiyat listeleri ve bilgiler yayınlayan tıp sitelerine başvurabilirsiniz. Biz burada tam liste vermek isterdik ancak mesuliyet kabul etmek istemediğimiz için paylaşmıyoruz. Ancak her bütçeye ve duruma göre doğum kontrol hapları eczanelerde bulunmaktadır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir