Çocuklar Havuz Enfeksiyonlarından Nasıl Korunur?

Anne/Çocuk, Aşk/İlişkiler, Cinsellik, Gebelik, Genel, Güzellik, Moda, Sağlıklı Yaşam Eki 26, 2022 Yorum Yok

Çocukların havuzdan mikrop kapmasını önlemek için kesinlikle, güvendiğiniz, bakımları ve paklığı daima yapılan bir havuzu tercih etmelisiniz. Çocukları havuzdan mikrop kapmasını engelleme sistemleri ortasında en düzgünü bu olsa da, bazen havuzun bakımı ve paklığı yapılsa da çocuklar havuzdan enfeksiyon kapabiliyor. Bu yüzden de çocuğu havuz enfeksiyonlarından korumak için öteki metotlar gerekiyor. Çocuğu havuz enfeksiyonlarından müdafaa yolları aşağıda belirtilmiştir.

  • Çocuğunuzun gireceği havuz büsbütün berrak olmalı ve suyun tabanı açık bir halde görülmelidir.
  • Havuzun bakımları ve temizliğinin yapıldığından emin olun. Çocuğun gireceği havuzdaki suyun pH pahası 7.2 ile 7.8 civarında olmalı, suyun klor oranı da en düşük 1 ppm olması gerekmektedir.
  • Çocuk havuzdan çıktıktan sonra kulakları havlu yardımı ile çok âlâ bir halde kurulanmalıdır. Çocuğun başı sağa ve sola yatırılarak, tüm su temizlenmelidir.
  • Çocuk tek seferdeki havuzda geçireceği müddet en fazla 1 saat olmalıdır. 1 Saat dolduktan sonra çocuk havuzdan çıkarılıp, dinlendirilmeli, bol bol su içirilmelidir.
  • Çocuğun, havuzda yüzerken, suyu ağzına almamasına dikkat edin. Mutlaka bunu yapmamalıdır.
  • Çocuğun bir yarası varsa havuza girmesi yasaktır.

Çocuk Havuzda Ne Kadar Müddet Kalmalı?

Çocuğun havuzda kalacağı süre azamî 1 saat olmalıdır. 1 Saat mühletten sonra çocuk kâfi ölçüde sıvı almalıdır. Aksi takdirde, sıkıntılar çıkabilir.

Çocuk Şişme Havuza Girebilir mi?

Şişme havuzlar, kimi eğitim kurumlarında tercih edilir ve birden fazla çocuk bu şişme havuza girer. Bu çocukların enfeksiyon kapma ihtimalini arttırır. Bu durum yalnızca eğitim kurumlarında değil, birden fazla çocuğun girdiği her şişme havuzda birebirdir. Çocuk, şişme havuza girmeden kesinlikle temizlenmeli, bezi varsa değiştirilmelidir. Şayet çocuk altına yaparsa, şişme havuz derhal boşaltılıp, temizlenmeli ve güneş yardımı ile 4-5 saat kurumaya bırakılmalıdır. Aksi halde çocuk şişme havuz enfeksiyonu kapabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir