Bebekler Vücut Bakımı

Anne/Çocuk, Gebelik, Genel Eki 12, 2022 Yorum Yok

Bebekler Vücut Bakımı, Dünyadaki en saf ve en temiz varlıklar olan bebeklerinizin vücut bakımları, sağlık açısından önemli olduğu kadar bebeğinizin psikolojisinde de büyük yer edinmektedir. Sizlerin göstereceği ilginin, onlar için ne kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekir. Vücut bakımında kullanacağınız ilaçlara ve losyonlara oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü, bebek vücutları yetişkin vücutlarına nazaran daha narin ve yumuşaktır. Hemen zarar görebilir. Örneğin, bebeğinizin vücuduna banyodan sonra en fazla 20 dakika olmak şartı ile parmak uçlarınızla masaj yapabilirsiniz. Vücut bakımında en önemli görev, banyoya düşüyor.

Banyo yaptıracağınız hassas vücutlu bebeğinizin, gireceği su sıcaklığına oldukça dikkat etmelisiniz. Ilık şekilde hazırlayacağınız suya, araştırmalar sonucunda en zararsız olan bebek şampuanı ilave ederek sağlığınıda korumuş olursunuz. Özellikle bacak aralarının sıklıkla ve özenle temizlenmesi gerekmektedir. Pişik riskini ortadan kaldırmak için kullanacağınız pudralarının ne kadar kaliteli olduğunu bilmelisiniz.

Bebekler Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo sonrası yapacağınız masaj ile, vücudunu rahatlatabilirsiniz. Bu rahatla sonucunda hem vücutta ki kan akışı hızlanacak, hemde psikolojik olarak iyi gelecektir. Psikolojik olarak bebeğiniz ona gösterdiğiniz yakınlığı hissedecektir. Ne kadar çok ilgilenirseniz, sizlere o kadar çok alışır ve güveni artar. Ardından altını bezleme aşamasına geleceğimiz için, piyasada ucuza satılan ve tahriş gücü kuvvetli olan bezlerden sakınılmalıdır. Hassas bedeninde yara veya kızarıklık olmaması için azami özen gösterilmesi gereken bebek bezleri, belki de vücut bakımında en önemli etkendir. Çünkü, emiciliği olmayan bezler direk olarak popolarını ve çevresini rahatsız edecektir. Bu rahatsızlık, hem uykusunu bölmesine, hem de gün içinde huzursuz, mutsuz olmasına neden olacaktır.

Bez konusunun üstünde fazla durmamızın nedeni, önemini ortaya koymaktadır. Günde en az 10 kere bezinin değiştirilmesi ve bu değişimler sırasında ılık suya batırılmış temiz bezlerle temizlenmesi gerekir. Ayrıca vücut losyonu adı altında satılan, bebeğinizin vücuduna ciddi zararlar verebilecek ürünlerden de uzak durulmalıdır. Unutmayın, saf ve temiz sudan daha iyi gelecek bir ürün yoktur. Çünkü, her ne zaman zararsız denilse de, kimyasallardan oluşturulduğu için sorunlar doğuracaktır. Doğumundan itibaren kaç yaşına gelirse gelsin, sizlerin gözünde her zaman bebek kalacak olan evlatlarınız için azami özen göstermek şarttır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir